CBR

Centrum Badawczo Rozwojowe FIAB koncentruje się na optymalizacji maszyn i procesów łączenia tworzyw sztucznych.

W ramach powołanych laboratoriów:

1. Laboratorium Pól Elektromagnetycznych i Kompatybilności Elektromagnetycznej (PEM/EMC),
2. Laboratorium Energooszczędnych Urządzeń Zasilających,
3. B+R Maszyn Prototypowych (I, II),

prowadzane są prace w zakresie:

– opracowywania energooszczędnych urządzeń zasilających,
– badań i modyfikacji maszyn ze względu na emisję pól elektromagnetycznych,
– rozwoju i testowania maszyn prototypowych,
– modyfikacji i opracowywania nowych komponentów automatyki przemysłowej.

 

Centrum Badawczo-Rozwojowe FIAB budynek CBR FIAB Wrocław

Centrum Badawczo-Rozwojowe FIAB we Wrocławiu

 

Wytworzenie innowacyjnych rozwiązań uwzględniających oczekiwania klientów w zakresie wydajności połączonej z redukcją zużycia energii, podniesieniem bezpieczeństwa użytkowania, jak również lepsze wykorzystania znanych obecnie materiałów z tworzyw sztucznych jest dla nas priorytetem.

Ponadto opracowujemy prototypy maszyn wykorzystujących energię elektromagnetyczną do łączenia materiałów niepalnych, których zastosowanie w strukturach membranowych podniesie bezpieczeństwo użytkowania obiektów i powinno zachęcić instytucje finansujące do zmiany podejścia i aktywnego wspierania tego rodzaju inwestycji.

Maszyny zgrzewające cechuje szereg specyficznych wymagań technicznych wynikających ze zjawiska emisji pól elektromagnetycznych, dynamicznych zmian w zapotrzebowaniu na energię elektryczną w trakcie procesu zgrzewania, czy też możliwości zastosowania w różnych branżach z użyciem zróżnicowanych materiałów. Dzięki aktywnej współpracy CBR z podmiotami zewnętrznymi, w tym także z jednostkami naukowymi opracowywane są, a następnie wdrażane dedykowane rozwiązania umożliwiające optymalizację pracy maszyn oraz wykorzystanie ich w nowych obszarach.

 

Kontakt

FIAB Sp. z o.o. Bronisław Koziołkiewicz Sp. k.
Wrocław 54-615
ul. Rakietowa 38
POLSKA

NIP 8942999829
KRS 0000357875
REGON 021278590
BDO 000072061

    Administratorem Państwa danych osobowych jest FIAB Sp. z o.o. Bronisław Koziołkiewicz sp.k. adres: Wrocław 54-615, ul. Rakietowa 38. Państwa dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na zadane pytania. Więcej na temat przetwarzania danych osobowych przez administratora znajdziecie Państwo w naszej

    Polityce Prywatności