Aktualności |

Targi
 • Narodowy Dzień Polski na Astana EXPO 2017

  Narodowy Dzień Polski na Astana EXPO 2017 8 września 2017

  7 września odbył się Dzień Narodowy Polski na międzynarodowej wystawie EXPO Astana. Był to drugi dzień prezydenckiej wizyty Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy w ramach nawiązywania bliższej współpracy gospodarczej z Republiką Kazachstanu.

  Rozpoczęcie Narodowego Dnia Polski odbyło się na Scenie Dni Narodowych (wykonanej przy pomocy maszyn FIAB), premier Kazachstanu – Bakytzhan Saginatayev oraz prezydent Andrzej Duda wygłosili wówczas przemówienia otwierające ceremonię. Oboje podkreślili również znaczenie współpracy gospodarczej i budowania wzajemnych relacji gospodarczych pomiędzy krajami.

  Andrzej Duda w swoim przemówieniu podkreślił nie tylko wagę współpracy kazachstańsko-polskiej, ale też oficjalnie powitał Polaków mieszkających w Kazachstanie, którzy przyjechali na teren EXPO 2017 na specjalne zaproszenie prezydenta RP, wszystko działo się w ramach obchodów Narodowego Dnia Polskiego.

  Ceremonię powitalną uświetniły występy zespołów muzycznych: Urban Band, występ kwartetu Sebastiana-Karpiel Bułecki oraz występ Orkiestry Górniczej Chwałowice.

     Po występach Prezydent Duda udał się na zwiedzanie Pawilonu Polskiego na EXPO oraz wraz z oficjalną polską delegacją odwiedził Pawilon Republiki Kazachstanu.

  Następnie odbyło się spotkanie z Polakami mieszkającymi w Kazachstanie, podczas którego głowa państwa wygłosiła wzruszające przemówienie. Podkreślono w nim znaczenie dalszego propagowania polskości w Kazachstanie, do którego pradziadkowie zaproszonych gości w czasie sowieckiej okupacji na Polskę zostali przymusowo deportowani. Prezydent otrzymał również pamiątkowy medal z okazji 80-letniej rocznicy deportacji naszych rodaków do Republiki Kazachstańskiej.

  Oficjalną wizytę pary prezydenckiej zakończył uroczysty koncert dla przedstawicieli obu państw oraz Polaków mieszkających w Kazachstanie.

   

  Powrót

Kontakt

FIAB Sp. z o.o. Bronisław Koziołkiewicz Sp. k.
Wrocław 54-615
ul. Rakietowa 38
POLSKA

NIP 8942999829
KRS 0000357875
REGON 021278590
BDO 000072061

  Administratorem Państwa danych osobowych jest FIAB Sp. z o.o. Bronisław Koziołkiewicz sp.k. adres: Wrocław 54-615, ul. Rakietowa 38. Państwa dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na zadane pytania. Więcej na temat przetwarzania danych osobowych przez administratora znajdziecie Państwo w naszej

  Polityce Prywatności